Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Jarosław, Opactwo    Długość trasy: 15 km   Suma podejść: 95 m
Przebieg trasy: Jarosław - Opactwo, Misztale, Stawki, Batalionów Chłopskich, Kruhel Pełkiński, droga przy obwodnicy, Grodziszczańska, Bandurskiego (obok parku), Kraszewskiego, Zielona, Opactwo
długość: 15.2 km   |   podejścia: 94 m   |   wys.min. 176 m   |   wys.max. 210 m  |  czas pieszo: 3:57

Trasa dookólna z Opactwa do Opactwa przez Stawki i Kruhel Pełkiński. Najkrótsza trasa z naszych propozycji, należąca do grupy "Preludium do EDK". Bardzo łatwa technicznie i orientacyjnie. Prowadzi wyłącznie po terenie miasta Jarosławia.
Trasa dostępna dla każdego, kto potrafi przejść kilkanaście kilometrów. Może być duże błoto, trzeba ubrać odpowiednie buty. Idziemy cały czas (formalnie) przez teren miasta, jednak większość trasy nie jest oświetlona i - jak na wszystkich trasach - koniecznie trzeba zabrać latarkę. Na trasie brak niebezpiecznych punktów. Po drodze jest wiele miejsc, w które da się dojechać samochodem osobowym, w przypadku niemożności kontynuowania marszu. W jednym lub dwóch miejscach można zabłądzić na polach, jeśli się nie czyta uważnie opisu. Rozpoczęcie i zakończenie trasy w Jarosławskim Opactwie. Na parkingu można zostawić samochód.