Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Hermanowa,     Długość trasy: 59 km   Suma podejść: 960 m
Przebieg trasy: Jarosław, Maleniska, Cieszacin Wielki, Zarzecze, Kańczuga, Sietesz, Husów, Błędowa Tyczyńska, Chmielnik, Borek Stary, Nowy Borek, Parafia Hermanowa
długość: 58.4 km   |   podejścia: 960 m   |   wys.min. 191 m   |   wys.max. 404 m  |  czas pieszo: 16:12

Trasa o długości 59 km, oraz sumie podejść 960 m rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie i prowadzi do Parafii Hermanowa. Większość trasy stanowią lokalne drogi asfaltowe (ok 90%), reszta to drogi szutrowe i gruntowe. Na kilku odcinkach może wystąpić błoto. Ze względu na odległość, trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają bardzo dobrą kondycję fizyczną.
Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Po drodze jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym. Krótki odpoczynek z posileniem się można zrobić na Rynku w Kańczudze. Na odcinku od Kańczugi drogą 881 ok. 4.5 km aż do skrzyżowaniu w Sieteszy zachowujemy szczególną ostrożność.
Jest możliwość skorzystania z transportu z Hermanowej do Opactwa Jarosławskiego po wcześniejszym zgłoszeniu SMS-em na nr tel. 731777541. W Opactwie w Jarosławiu jest dostępny wewnętrzny parking.