Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Lubaczów,     Długość trasy: 42 km   Suma podejść: 210 m
Przebieg trasy: Jarosław , most na Sanie, Garbarze, Sobiecin, Surochów, Makowisko, Bobrówka, Korzenica, Nowa Grobla, Opaka, Dąbków, Lubaczów
długość: 42.4 km   |   podejścia: 247 m   |   wys.min. 174 m   |   wys.max. 219 m  |  czas pieszo: 11:01

Trasa o długości ponad 41 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a kończy w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Pierwszy 10-kilometrowy odcinek prowadzi równinną Doliną Sanu, z przejściem przez San mostem na Garbarzach. Dalej, aż do końca idziemy przez nieznacznie pofałdowany Płaskowyż Tarnogrodzki. Połowa trasy to drogi polne i szutrowe, pozostała to lokalne drogi asfaltowe o niedużym natężeniu ruchu. Po drodze mijamy dużo kapliczek i krzyży oraz dzwonnicę po spalonej cerkwi w Opace.

Trasa bez trudności technicznych i orientacyjnych.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Powrót z Lubaczowa do Jarosławia jest możliwy za pomocą komunikacji PKS i prywatnych busów. Istnieje też połączenie kolejowe, ale kursy pociągów są nieliczne, czynne okresowo lub w określone dni.

Po drodze brak typowych obiektów, w których można odpocząć lub schronić się w przypadku złych warunków atmosferycznych. Namiastkę daje kilka wiat na przystankach autobusowych po drodze.