Trasa ma status "wycofane". Czytaj więcej poniżej mapki.

Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Kalwaria Pacławska,     Długość trasy: 64 km   Suma podejść: 1140 m
Przebieg trasy: Jarosław – Mokra - Jankowice - Boratyn – Tapin – Wola Maćkowska – Reczpol – Krasice – Olszany – Brylińce – Gruszowa – Huwniki – Kalwaria Pacławska
długość: 64.2 km   |   podejścia: 1184 m   |   wys.min. 194 m   |   wys.max. 455 m  |  czas pieszo: 18:01

Trasa o długości 64 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie i wiedzie do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej. Pierwszy odcinek prowadzi z Jarosławia, który jest położony w Dolinie Sanu do kościoła w Tapinie. Na drugim odcinku wychodzimy na garb Podgórza Rzeszowskiego, potem idziemy przez Pogórze Dynowskie i znów trafiamy na San, który przekraczamy po wiszącym moście w Krasicach. Trzecia część trasy to przejście przez grzbiet Pogórza Przemyskiego przez Gruszową do Huwnik, gdzie w bród przekraczamy rzekę Wiar. Za Wiarem wkraczamy w Góry Sanocko-Turczańskie, w których położona jest Kalwaria Pacławska. Od brodu do Kalwaryjskiego Sanktuarium ostatnie, długie podejście wąską drogą asfaltową. Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną, doświadczenie w wędrówkach górskich oraz dobrą orientację w terenie. Wskazane zabranie ze sobą mapy i kompasu lub urządzenia nawigacyjnego z mapą terenu i trasą. Mogą się przydać kije trekingowe. Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Zaleca się zabranie ciepłej odzieży, koca termicznego, apteczki. Na zalesionych grzbietach poza terenami zamieszkałymi fragmenty trasy mogą być trudne orientacyjnie. Na długich odcinkach trasy brak możliwości dojazdu na trasę samochodem osobowym. W lasach możliwość spotkania dzikich zwierząt: zwierzyny płowej, wilków, dzików i niedźwiedzi.
Krótki odpoczynek i ciepła herbata czeka na pielgrzymów w kościele w Tapinie [20 km]. W miejscowości Olszany [46 km] jest stacja paliw, gdzie można coś kupić i skorzystać z ubikacji.
W kilku miejscach na niewielkich odcinkach idziemy wzdłuż ruchliwszych dróg (droga 884 (Przemyśl – Dynów) w Rzeczpolu, droga nr 28 Przemyśl – Krosno w Olszanach. Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Do Kalwarii Pacławskiej nie docierają środki transportu publicznego. Możliwość noclegu w Domu Pielgrzyma po wcześniejszej rezerwacji lub w kwaterach prywatnych.