Trasa ma status "projektowane". Czytaj więcej poniżej mapki.

Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Jarosław, Jarosław - Opactwo    Długość trasy: 34 km   Suma podejść: 470 m
Przebieg trasy: Jarosław - Opactwo, Munina, Morawsko, Chłopice, Jankowice, Rudołowice, Roźwienica, Wola Roźwienicka, Cieszacin Wielki, Jarosław - Sanktuarium M.B. Bolesnej
długość: 34.3 km   |   podejścia: 445 m   |   wys.min. 178 m   |   wys.max. 266 m  |  czas pieszo: 9:19

Trasa - uruchomiona po raz pierwszy na XI EDK w 2023 roku - okrąża Jarosław obszerną pętlą od południowej strony. Prowadzi po peryferyjnych zakątkach miasta, przez okoliczne wioski oraz drogi polne między nimi. Około 1/4 trasy to lokalne drogi asfaltowe, reszta to drogi szutrowe, polne i leśne.
Trasa dostępna dla każdego, komu zdrowie i wytrwałość pozwolą na długi, nocny marsz. Jest łatwa technicznie, po drodze brak stromych podejść i zejść. W kilku miejscach mogą wystąpić trudności orientacyjne na poplątanych drogach leśnych i trawiastych dróżkach polnych. Na trasie brak niebezpiecznych punktów. Miejscami spotkamy teren bagienny i zakrzaczony. Podczas opadów i po roztopach na kilku odcinkach może być duże błoto Na odcinku leśnym trzeba uważać na znaki szlaku turystycznego. Po drodze jest wiele miejsc, w które da się dojechać samochodem osobowym w przypadku niemożności kontynuowania marszu. Rozpoczęcie i zakończenie trasy w Jarosławskim Opactwie. Na parkingu można zostawić samochód.