Początek trasy: Jarosław,     Koniec: Dąbrówki,     Długość trasy: 45 km   Suma podejść: 380 m
Przebieg trasy: Jarosław, Cieszacin Wielki, Ożańsk, Przeworsk, Nowosielce, Kosina, Białobrzegi, Dębina, Wola Dalsza, Dąbrówki
długość: 44.7 km   |   podejścia: 380 m   |   wys.min. 185 m   |   wys.max. 268 m  |  czas pieszo: 11:49

Najnowsza trasa EDK w rejonie Jarosław, opracowana w roku 2024, Prowadzi do mało znanego jeszcze sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta, gdzie znajduje się Cudowny Obraz Królowej Serc Naszych z XVII w. pochodzący z Truskawca.
Przez większą część trasy, ponad 30 km, do Kosiny, idziemy wzdłuż podkarpackiego odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia. Trasa przebiega w połowie drogami polnymi a w połowie drogami asfaltowymi. Jest bardzo płasko, z różnicą wysokości między najniższym a najwyższym punktem 170 m i sumą podejść 380 m (0.85%). Odległość 45 km pokonuje się zazwyczaj w czasie ponad 10 godzin marszu, co wymaga od uczestników dobrej kondycji fizycznej oraz odporności na nieprzespaną noc. Przed wyruszeniem zalecane jest sprawdzenie swoich możliwości w nocy, na krótszych odcinkach, np. 20 km.
Na trasie brak jest miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Prowizoryczne schronienia przed deszczem lub miejsca na krótkie odpoczynki można znaleźć na kilku zadaszonych przystankach autobusowych. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w przypadku konieczności przerwania wędrówki. Po drodze jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym.
Osoby przyjeżdżające na EDK samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Powrót z Dąbrówek możliwy koleją lub autobusem z odległego o 4 km Łańcuta.