Początek trasy: Jarosław, Opactwo    Koniec: Leżajsk,     Długość trasy: 46 km   Suma podejść: 216 m
Przebieg trasy: Jarosław, Kolaniki, Kostków, Leżachów-Osada, Ubieszyn, Tryńcza, Chałupki Dębniańskie, Wierzawice, Giedlarowa, Leżajsk
długość: 45.9 km   |   podejścia: 216 m   |   wys.min. 168 m   |   wys.max. 221 m  |  czas pieszo: 11:50

Trasa o długości 47 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej. Przechodzimy przez teren trzech powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i leżajskiego. Prawie cały czas idziemy płaskim terenem wzdłuż doliny Sanu, to przybliżając się do rzeki to oddalając. W Tryńczy przekraczamy dopływ Sanu, rzekę Wisłok. Za Tryńczą nadal płasko; niewielkie wzniesienia i skrawek lasu napotkamy dopiero po ponad 30 km. Przed Leżajskiem przejście ciemnym wiaduktem pod obwodnicą i krótkie, strome podejście do pierwszych zabudowań miasta. Na koniec kilka kilometrów coraz szerszymi ulicami Leżajska. Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe i drogi gruntowe. Na kilku odcinkach może wystąpić duże błoto Trasa bardzo płaska, z sumą podejść 216 m. Odległość 47 km, czyli około połowy doby marszu wymaga od uczestników dobrej kondycji fizycznej oraz odporności na nieprzespaną noc. Długie, jednostajne odcinki bez zabudowy i charakterystycznych obiektów mogą uśpić czujność, warto cały czas dokładnie czytać opis trasy. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km.
Jedyne stałe miejsce schronienia po drodze, to stacja kolejowa Grodzisko Dolne na 30 km. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi. Na niewielkich odcinkach idziemy wzdłuż ruchliwszych ulic lub dróg (droga 835 Sieniawa – Przeworsk). Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Powrót z Leżajska pociągiem lub autobusem.